INFOLINIA
+48 735 790 790

Jaki kolor powinien mieć znak CE?

Jaki kolor powinien mieć znak CE to pytanie częste i powszechne, jest to jedno z najpopularniejszych pytań notowanych przez Europejski Punkt Konsultacyjny ds. Znaku CE (więcej informacji kliknij).

 

 Znak CE - grafika

Rysunek 1 Znak CE - grafika


 

Zatem jaki ma być kolor znaku CE?

Odpowiedź jest dość prosta, znak CE nie ma swojego koloru. Znak CE ma mieć odpowiednie proporcje, odpowiednią wysokość nie mniejszą niż 5 milimetrów, ale żaden przepis nie określa jego kolorów.

 

 ZNak CE - proporcje, minimum 5 mm wysokości

Rysunek 2 Znak CE - proporcje


 

Dlaczego znak CE nie ma swojego koloru?

  • Dlatego, że może być nanoszony na różnych powierzchniach, równymi technikami. Tak na przykład jeśli mamy do oznakowania zabawkę z tworzywa sztucznego i wszystkie elementy trwałego oznakowania tłoczymy na tworzywie sztucznym, to i znak CE musimy wytłoczyć. Jeśli wszystko było na czerwonym tworzywie, będzie on czerwonego koloru.
  • Jeśli tabliczka znamionowa jest metalową czarną blaszką, a tekst jest na niej grawerowany w kolorze metalu, to znak CE także będzie w kolorze metalu.
  • Jeśli etykieta jest papierowa albo foliowa, albo z syntetycznej tkaniny, i wszystkie nadruki są koloru czarnego znak CE, także będzie koloru czarnego.

 


 

To w takim razie jakiego koloru ma być znak CE?

Znak CE ma być w kolorze oznaczeń, producenta, typu, modelu, danych znamionowych. Kolor nie ma znaczenia. Producent lub upoważniony przedstawiciel mają zachować proporcję i wysokość minimalną, a znak CE ma być po prostu czytelny i dobrze widoczny

 


 

 Szkolenia znak CE

Więcej informacji o kolorze oznakowania CE – KLIKNIJ

Więcej informacji o oznakowaniu CE zadzwoń do Europejskiego Punktu Konsultacyjnego ds. Znaku CE – KLIKNIJ

Więcej o samym znaku CE - KLIKNIJ

 

INFOLINIA OZNAKOWANIA CE +48 735 790 790 lub +48 61 830 81 81