INFOLINIA
+48 735 790 790

Przewodnik jak nadać znak CE – krok 8/10 PRZYGOTUJ DEKLARACJĘ ZGODNOŚCI

 Jak nadać znak CE krok po kroku 8/10

Przygotuj dokument, który jest potwierdzeniem przeprowadzanego procesu oceny zgodności. Chodzi oczywiście o dokument deklaracji zgodności WE, deklaracji zgodności UE, deklaracji zgodności WE/UE, lub deklaracji właściwości użytkowych dla wyrobów budowlanych).

Myślisz, ze to łatwe zadanie… Nic bardziej mylnego. Zdecydowana większość deklaracji zgodności na rynku polskim posiada błędy, albo bardzo poważne błędy.

Z reguły to tylko jedna strona A4, ale jest to podsumowanie całego procesu. Ekspertowi wstępne sprawdzenie deklaracji zgodności WE, deklaracji zgodności UE, deklaracji zgodności WE/UE, deklaracji właściwości użytkowych zajmuje mniej niż minutę. I niestety statystycznie nie przejdziesz tego testu.

Zatem jak wykonać deklarację zgodności poprawnie?

Na pewno niezbędne jest zapoznanie się z załącznikami do dyrektyw Nowego Podejścia i z załącznikami do rozporządzeń Parlamentu Europejskiego I Rady. Warto skorzystać także z opinii i podpowiedzi fachowca lub szkolenia.

Najważniejsze to wykonanie deklaracji zgodności we, deklaracji zgodności UE, deklaracji zgodności WE/UE, lub deklaracji właściwości użytkowych zgodnie z wszystkimi przepisami, którym wyrób podlega. Istnieją, różnice względem treści deklaracji w różnych przepisach zasadniczych.

 

  

Wprowadzasz znak CE na;

 • Znak CE na maszyny i urządzenia – kliknij
 • Znak CE na wyroby budowlane – kliknij
 • Znak CE na  wyroby elektryczne – kliknij
 • Znak CE na wyroby elektroniczne – kliknij
 • Oznaczenie CE na  zabawki – kliknij
 • Oznaczenie CE na wyroby medyczne – kliknij
 • Oznaczenie CE na nawozy – kliknij
 • Oznaczenie CE na wyroby ciśnieniowe – kliknij
 • Oznakowanie CE na drony, bezzałogowe sytemy powietrzne - kliknij
 • Oznakowanie CE na środki ochrony indywidualnej (PPE / ŚOI) - kliknij
 • Oznakowanie CE na proste zbiorniki ciśnieniowe – kliknij
 • Jesteś importerem wyrobów podlegających pod znakowanie CE – kliknij
 • Jesteś pracownikiem agencji celnej lub urzędu celnego - kliknij

 

Jak nadać znak CE - krok 1/10 Jak nadać znak CE - krok 2/10 Jak nadać znak CE - krok 3/10

Jak nadać znak CE - krok 4/10 Jak nadać znak CE - krok 5/10 Jak nadać znak CE - krok 6/10

 Jak nadać znak CE - krok 7/10 Jak nadać znak CE - krok 8/10 Jak nadać znak CE - krok 9/10 Jak nadać znak CE - krok 10/10

Pozostałe kroki, które doprowadzą Cię do znaku CE:


Chcesz nauczyć się wykonywania procesu oceny zgodności? Chcesz samodzielnie nadać znak CE? Zadzwoń +48 735 790 790 lub zapoznaj się z naszymi szkoleniami CE i szkoleniami CE online.

Nie chcesz samemu wdrażać oznakowania CE? Nie masz możliwości technicznych, przeprowadzania badań, testów? Nie chesz samodzielnie wykonać analizy ryzyka? Nie masz czasu na zrobienie dokumentacji. Skontaktuj się z nami +48 61 830 81 81 lub KLIKNIJ

 

 

Oznakowanie CE film      Oznakowanie CE - film CE-Polska       Animacja o znaku CE

 

Tekst dotyczy stanu prawnego dotyczącego przepisów o oznakowaniu CE / znaku budowlanym B / o oznaczeniu UKCA, na dzień 07 lutego 2023 – 202302071918 (ostania aktualizacja) – tekst przygotowany przez biuro prasowe organizacji Centrum Certyfikacji CECE-Polska. Masz dodatkowe pytania skorzystaj z infolinii EPK tel. +48 735 790 790 (poniedziałek – piątek od godziny 8:15 do 15:45). Całość tekstu chroniona jest prawem autorskim i należy do Centrum Certyfikacji CECE-Polska © Wszelkie prawa zastrzeżone / All rights reserved.

 

Konatakt ZNAK CE

Przygotował

Jędrzej Borowiak,

Centrum Certyfikacji

CECE-Polska

public relations