INFOLINIA
+48 735 790 790

Przewodnik jak nadać znak CE – krok 1/10 ROZPOZNANIE

  Jak nadawać oznakowanie CE - krok 1/10

Rozpoznaj produkt, sprawdź jego cechy, przeznaczenie, budowę i grupę docelową dla której jest stworzony.

Żebyś mógł dobrać odpowiednie przepisy zasadnicze (przewodnik jak nadać znak CE – krok 2/10) oraz jak wybrać odpowiednie przepisy szczegółowe (przewodnik jak nadać znak CE – krok 3/10), najpierw musisz poznać wszystkie cechy produktu.

Jeśli masz powerbank to po pierwsze musisz wiedzieć czy ma ładowarkę w zestawie bo wpłynie to na wybór dyrektywy niskonapięciowej, albo czy ma możliwość ładowania bezprzewodowego / indukcyjnego bo wtedy nadrzędną dyrektywą stanie się dyrektywa radiowa. Oczywiście do powerbanka należy rozważyć także kompatybilność, RoHS, WEEE itd.

Najpierw poznaj wszystkie możliwości produktu, spróbuj go użyć zachowując zasady bezpieczeństwa i skupioną uwagę, jeśli nie jest to Twój prototyp to, zapoznaj się z instrukcją lub kartą techniczną. Bardzo ważne, jest określenie grupy odbiorców. Na przykład gra planszowa może być skierowana dla dzieci lub dla dorosłych, a to będzie rzutowało w następnym kroku (przewodnik jak nadać znak CE – krok 2/10)  wyborem dyrektywy zabawkowej lub nie.

Sprawdzenie cech, możliwości, oraz budowy wyrobu jest konieczne do podjęcia następnego kroku (przewodnik jak nadać znak CE – krok 2/10), który ostatecznie rozważy czy Twój produkt będzie musiał być oznakowany znakiem CE, czy też nie będzie podlegał pod żadną dyrektywę lub rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady.  

 

 

Wprowadzasz znak CE na;

 

Szkolenia znak CE


 

Pozostałe kroki, które doprowadzą Cię do znaku CE:

 

 


Chcesz nauczyć się wykonywania procesu oceny zgodności? Chcesz samodzielnie nadać znak CE? Zadzwoń +48 735 790 790 lub zapoznaj się z naszymi szkoleniami CE i szkoleniami CE online.

Nie chcesz samemu wdrażać oznakowania CE? Nie masz możliwości technicznych, przeprowadzania badań, testów? Nie chesz samodzielnie wykonać analizy ryzyka? Nie masz czasu na zrobienie dokumentacji. Skontaktuj się z nami +48 61 830 81 81 lub KLIKNIJ

 

 

Tekst dotyczy stanu prawnego dotyczącego przepisów o oznakowaniu CE / znaku budowlanym B / o oznaczeniu UKCA, na dzień 24 listopada 2022 – 202211241418 (ostania aktualizacja) – tekst przygotowany przez biuro prasowe organizacji Centrum Certyfikacji CECE-Polska. Masz dodatkowe pytania skorzystaj z infolinii EPK tel. +48 735 790 790 (poniedziałek – piątek od godziny 8:15 do 15:45). Całość tekstu chroniona jest prawem autorskim i należy do Centrum Certyfikacji CECE-Polska © Wszelkie prawa zastrzeżone / All rights reserved.

 

 

CE-Polska - kontakt

 

Przygotował: Jędrzej Borowiak,

Centrum Certyfikacji CECE-Polska

public relations