INFOLINIA
+48 735 790 790

Jak obniżyć koszty wdrożenia znaku CE?

Jak obniżyć koszty wdrożenia znaku CE?

Znak CE nie jest dobrowolnym oznakowaniem, tylko obowiązkowym znakiem umożliwiającym dostęp do rynku Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Jego wdrożenie warunkuje legalne wprowadzenie do obrotu i wprowadzenie do użytku.


 

Jak można wdrożyć znak CE?

Wdrożenie znaku CE jest długa i trudną procedura, która wykonuje producent (często samodzielnie bez udziału strony trzeciej) lub zleca kompleksową procedurę oceny zgodności firmą wyspecjalizowanym. Procedura oceny zgodności trwa z reguły od kilu tygodni do kilku miesięcy.


 

Koszty wdrożenia znaku CE – działania kompleksowe?

Jeśli chodzi o koszty kompleksowego wdrożenia oznakowania CE, w czołowych firmach zajmujących się wdrożeniami, rozpoczynają się one od ponad 20 000 złotych netto + 23% VAT. Koszty średniego procesu oceny zgodności oscylują w granicach 45 000 do 80 000 złotych netto + 23% VAT. Na działania te składa się przygotowanie dokumentacji, analizy ryzyka, zakładowe kontrole produkcji, instrukcje, badania, deklaracje zgodności WE/UE, etykiety i tabliczki znamionowe. Chcesz poznać szczegółowe koszty wypełnij - wniosek.


 Grafika oznakowania CE z ramką pokazującą proporcje oznakowania

Jak obniżać koszty wdrożenia znaku CE?

Za przeprowadzenie procesu ceny zgodności odpowiada producent i to on ma przygotować dokumentacje. Wiele a właściwie większość procesów można wykonać samodzielnie. Czasem nie mając odpowiednich możliwości technicznych można zlecić na zewnątrz tylko niektóre badania.

Jeśli chodzi o samodzielne przeprowadzanie procesów oceny zgodności, umożliwiają to szkolenia CE i webinaria CE, które na rynku dostępne są w różnej tematyce. Wybrane szkolenia CE i webinaria CE poniżej:.

 


 

 Szkolenia znak CE / webinaria znak CE / szkolenia online znak CE

Masz pytania dotyczące obniżania kosztów wdrażania znaku CE - skorzystaj z infolinii EUROPEJSKIEGO PUNKTU KONSULTACYJNEGO DO SPRAW ZNAKU CE

INFOLINIA + 48 735 790 790

 


 

Wdożenie znaku CE

Artykuł z dnia 20.10.2021 - 202110201030

Przygotowała Magdalena Wojtczak

Dla CECE-Polska oraz CE-poradnik.pl