INFOLINIA
+48 735 790 790

Poradniki

Poradzimy Państwu jak rozwiązać problemy ze znakiem CE

W niniejszym rozdziale naszej strony poradzimy jak rozwiązać różne problemy związane z oznaczeniem CE, deklaracjami zgodności WE, deklaracjami zgodności UE, deklaracjami właściwości użytkowych, krajowymi deklaracjami zgodności, dyrektywami Nowego Podejścia i normami zharmonizowanymi.

NIe znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytanie skorzystaj z pomocy EUROPEJSKIEGO PUNKTU KONSULTACYJNEGO - telefon +48 735 790 790.

Jak sprawdzić jakim dyrektywom Nowego Podejścia podlega dany wyrób ? Czy są jakieś listy wyrobów wymagających oznakowania CE ? Czy dyrektywy Nowego Podejścia precyzyjnie określają wyroby, które im podlegają ? 

Więcej

Kiedy nadać znak CE na wyrób budowlany ? Kiedy nadać znak budowlany B na wyrób budowlany ?

 

Sprawa wcale nie jest łatwa. Znak CE to znak ponad europejski, który obowiązuje na całym terytorium Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Znak bardzo pożądany przez producentów i upoważnionych przedstawicieli producentów. Z drugiej strony znak B. Znak krajowy, jednak należy pamiętać, że wyrób wprowadzony w jednym kraju EOG może się poruszać po całym EOG. 

Więcej

Deklaracja zgodności WE / deklaracja zgodności UE / deklaracja właściwości użytkowych mogą (co nie oznacza, że w każdym przypadku muszą) być dołączone do wyrobu, jednak są przypadki kiedy dokumenty, a raczej ich kopie muszą być dołączone do produktów.. Tak jest na przykład w przypadku maszyn.  

Więcej